Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej na terenie Gminy Horyniec-Zdrój

Dział : Turystyka Dodane przez -   04 czerwiec 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej na terenie Gminy Horyniec-Zdrój

Do końca maja br. ruszą prace związane z budową trasy rowerowej biegnącej przez gminę Horyniec-Zdrój. W ramach prac inwestycyjnych odnowione zostaną nawierzchnie dróg oraz powstaną dwa miejsca obsługi rowerzystów. Jedno w Nowym Bruśnie w sąsiedztwie świetlicy drugie przy budynku OSP w Horyńcu-Zdroju. Trasa wyznaczona została od granicy z gminą Narol w stronę Polanki Horynieckiej dalej do Nowego Brusna i drogą powiatową do Świdnicy. Następnie drogą leśną do Nowin Horynieckich i ponownie drogą powiatową do centrum Horyńca-Zdroju. Z centrum trasa biegnie w stronę Radruża a dalej do Radruża Kolonii i granicy z Gminą Lubaczów.
     Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez pięć województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie, będzie liczyć prawie 2000 km, koszt to ok. 275 mln zł. W 85 proc. jest dofinansowany przez UE z PO "Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013". Długość podkarpackiego odcinka to ok. 430 km - koszt ok. 68 mln zł.


Źródło informacji i wykorzystane materiały - horyniec-zdroj.pl - Urząd Gminy Horyniec

Czytany 3547 razy

Reklama

Pogoda w Zamościu

Przewaga chmur

1°C

Zamość

Przewaga chmur

Wilgotność: 58%

Wiatr: 11.27 km/h

Google Translate

Bulgarian Croatian Czech English French German Hebrew Hungarian Italian Japanese Lithuanian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian

Strefa usług

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd